19.05.2020
428
Villa Dekorasyonu

Dekorasyon bir mekan yaratma sanatıdır. Buna bağlı olarak iç mimarında dekoratif malzeme kullanımına bağlı olarak iç mekan yaratma sanatı olduğu da söylenebilir. İnsanlar çeşitli mekanlar içinde yaşamak durumundadırlar. Yaşanılacak iç mekanları kurgularken, bu mekanlara uygun işlevler yüklemek gerekmektedir. İç mekanlara farklı işlevler yüklemek de sınır öğeleri kullanılarak mümkün olmaktadır. Yaşanılan mekanların kullanıcısına iyi hizmet verebilmesi, kullanım rahatlığı sağlaması ve güvenilir bir ortam oluşturması için iyi bir mekan örgütlenmesi gerekmektedir.

İç mekan günümüzde daha da önemli hale gelmiştir. Gün içinde yaşamın büyük bölümü iç mekanlarda geçmektedir. Bazen insanlar, hiç gün ışığı görmeden bir günü tamamlamaktadırlar. Yaşam artık çağdaş mekanlarda sürdürülmektedir. İnsanlar evlerini sadece yaşama alanı olarak değil, ofis olarak da kullanabilmektedirler. Tüm bunlar iç mekanın ne denli önemli olduğunu göstermektedir. İç mekanlar, yaşam ve ofis alanlarını bir arada barındıran çağdaş mekanlara dönüşmektedir. Kullanıcı gereksinimlerini karşılamak amacıyla iç mekanlara farklı işlevler yüklemek gerekmektedir.

Her mimari bütün (yapı), iki tür mekan oluşturmaktadır. Bunlardan birincisi, yapının kendisinin oluşturduğu, tavan, döşeme, duvar gibi öğelerinin sınırladığı iç mekandır.

İkincisi ise, yapının dış yüzeylerinin etrafındaki öteki yapı ve kitlelerle oluşturduğu dış mekandır. Dış mekanda yapıların birbiriyle ve diğer öğelerle olan yakınlıklarının oluşturduğu mekana ‘kentsel mekan’ denilmektedir.

Villa Dekorasyonunda Mekan Bileşenleri Nelerdir ?

Mekan bileşenleri olarak döşeme, duvar, kolon, kiriş, çatı, merdiven, mekan öğeleri olarak ise, bölücü duvarlar, pencereler, kapılar, donatılar (koltuk, masa, sandalye… vb) diğer eşyalar ve aksesuarlar (çiçekler, aydınlatma öğeleri vb.) sayılabilir.

Her mekan kullanıcısına göre farklı örgütlenme göstermektedir. Kullanıcının yaşamında önemli olan nesne, mekanın kurgulanışında etkili olmaktadır. Günümüzde salon yada oturma odalarında koltuklar televizyona yönelik yerleştirilmektedir Mekanın kurgulanmasında kullanıcıların televizyonu rahat görebilmesine özen gösterilmektedir. Çoğunlukla televizyon başköşededir denilebilir. Bu anlamda ‘Tv’, yaşama mekanında belirleyici, yönlendirici, sınırlayıcı ve odaklayıcı rol oynamaktadır.

İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakasında tüm bölgelerde tadilat, Dekorasyon işlemlerinizi en hızlı ve profesyonel biçimde gerçekleştiyoruz. Villa Dekorasyon olarak İstanbul’un her iki yakasında da hizmet vermekteyiz. Sadece tadilatı firması olmamamızın yanında dekorasyon firmaları arasında ücretsiz keşif ve profesyonel kadromuzla sizlere destek için çalışmaktayız.

NASIL ÇALIŞIYORUZ? 

PLANLAMA

• Ücretsiz olarak evinize – iş yerinize gelip banyonuzun ölçülerini alarak keşif yapıyoruz.

•Banyonuzu bütçenize ve zevkinize göre tasarlayıp 3D çizim ve modelleme yapıyoruz

.•Keşif sonrası bütçe planı hazırlayıp detayları ile birlikte size teklifimizi sunuyoruz.

•Teklifimiz kabul edilirse, kullanılacak malzeme belirlenerek detayları içeren bir sözleşme hazırlayıp karşılıklı hakların korunması adına sözleşme hazırlıyoruz. Bu sözleşmede başlama ve bitiş süresini belirtiyoruz.

UYGULAMA
• Banyonuzun önceki tüm eski malzemesini ve tadilat esnasında çıkan hafriyat malzemesini naklederek şehir çöplüğüne taşıyoruz.

•Banyonuzun elektrik ve sıhhi tesisatını yeni plana göre yeniliyoruz.

•Belirlenen seramik – fayans ve dekor ürünleri ile taban ve duvarların kaplama işlemini yapıyoruz.

•Belirlenen banyo dolabı, vitrifiye, duşakabin batarya musluk, duş seti, kapı pencere, asma tavan vs gibi ürünlerin montajını yapıyoruz.

•Tadilat sonrası banyonuzun en ince detayına kadar genel temizliğini yapıp teslim ediyoruz.

İSTANBUL DEKORASYON

İSTANBUL VİLLA OFİS TADİLATI

İSTANBUL VİLLA DEKORASYON

İSTANBUL OFİS DEKORASYON

İSTANBUL ANAHTAR TESLİM TADİLAT EV TADİLATI

İSTANBUL FAYANS SERAMİK USTASI YENİLEME

İSTANBUL KOMPLE MUTFAK TADİLAT YENİLEME

İSTANBUL KOMPLE BANYO WC DEKOR TADİLAT

İSTANBUL ELEKTRİK TESİSATI YENİLEMELERİ

İSTANBUL ALÇI-KARTONPİYER USTASI YENİLEME

İSTANBUL KAPI PENCERE TADİLAT USTASI YENİLEME

İSTANBUL  STROPİYER KARTONPİYER TADİLAT USTASI YENİLEME

İSRANBUL DEKORASYON FİRMASI

İSTANBUL DEKORSAYON FİRMALARI

En uygun yapı olarak Dekorasyon firmaları arasından adımızdan çok söz ettirdik.

İSTANBUL DEKORASYON VE TADİLAT FİRMALARI

istanbul dekorasyon ve tadilat firması olarak uzun bir süredir Türkiye’nin bir çok büyük şehirinde hizmet vermekteyiz. tadilat firmaları arasında en uygun yapı olarak merkez istanbul ofisimizle irtibata geçiniz.

İSTANBUL TADİLATÇI

istanbul tadilatçı olarak banyo tadilatı, mutfak tadilatı, kırım işleri, villa tamirat ve tadilat işlerini yerine getirmekteyiz.

İSTANBUL VİLLA DEKORASYON FİRMALARI

İstanbul ve yurdun bir çok yerinde güçlü kadromuzla hizmet veren firmamız sizlere villa dekorasyonu konusunda eşşiz hizmet sağlamaktadır.

İSTANBUL VİLLA DEKORASYON TADİLATI FİRMASI

Kadromuzda bulunan dekorasyon ustaları ile hayalinizdeki villaya sahip olun. bütçenize uygun dekoratif malzeme kullanımı ile villanızı yeniden tasarlayalım. Ücretsiz 3D modelleme ile hayalinizdeki tasarımları iç mimariye dökelim.

En uygun yapı olarak bugüne kadar icra etmiş olduğumuz bir çok villa dekorasyon işi ile istanbul ve çevresinde adımızdan söz ettirmişizdir.

Dekorasyon Talep Formu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.