21.05.2020
3.282
Ofis Dekorasyonu
Ofis Dekorasyon Görseli

İstanbul Ofis Dekosayon

Çalışma hayatının vazgeçilmezi olan ofisler, işlerin koordine edildiği ve yönlendirildiği, ar-ge çalışmalarının yapıldığı, ikili iş görüşmelerine ev sahipliği yapan alanlardır. bu nedenle ofis olarak kullanılacak olan alanın tasarımı, dekorasyonu ve dizaynı verimliliği artırmaya yönelik olarak yapılmalıdır.

Ofis dekorasyonu ev dekorasyonlarına göre daha fazla emek ve zaman isteyen, mobilya seçimlerinde daha fazla özen gösterilmesi gereken bir dekorasyon türüdür.

Ev dekorasyonlarında sahip olduğunuz fikir çeşitliliği ofis dekorasyonları için geçerli olmadığı gibi ofis içinde uygulayabileceğiniz bir kaç fikir bulunmaktadır. Bu nedenle ofis dekorasyonu çok önemli bir hale gelmektedir.

Ofis içinde uygulayacağınız dekorasyon öncelikle çalışma saatleri içinde verimliliğinizi artıracak, sizi motive edecek ve dikkatinizi dağıtmayacak bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu durumda ofis hacmi ve ölçüler doğrultusunda doğru ofis mobilyaları seçilmelidir.

Ofis mobilyaları gelişen teknoloji ile istenilen tasarım ve boyutlara sahip olacak şekilde üretilebilir. Ofis ölçülerinize göre orantılı ofis mobilyaları seçerek hem ofisi daraltmamış olursunuz hem de ofis içinde ferah bir iç mekan yaratarak dikkatinizi dağıtacak unsurları bertaraf etmiş olursunuz. Mobilya seçiminden sonra ofis içinde ideal ofis yerleşimi yaparak ofisin her zaman düzenli ve temiz kalmasına da katkı sağlayabilirsiniz.

Ofiste, mobilya dışında kullanacağınız aksesuarlar, çalışma masası ve çalışma tahtası gibi diğer unsurları da yerleşim düzeni içinde ideal alanlara yerleştirerek ofis yerleşimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını vermiş olursunuz. 

Ofis yerleşim düzeni, çalışma sırasında sizi motive eden, ve verimliliğinizi artıran en büyük etkendir. Ofis düzeni ideal bir yerleşim düzenine sahip olmadığında dikkatiniz sürekli dağılacak ve verimliliğinizi düşürecektir. Verimli bir çalışma ofisi için öncelikle sade bir dekorasyon tercih etmeli, dekorasyonunuzu aydınlatma sistemi ile desteklemelisiniz.

İdeal bir aydınlatma sistemi yeterli ışık olmadığında çalışma veriminiz düşecektir. İdeal yerleşim düzeni içinde çalışma masası ve çalışma tahtası için ayrı ve özel bir aydınlatma yapılmalıdır.

Yetersiz ışık hem gözlerinizi yoracak hem de motivasyonunuzu düşürerek sizi işten uzaklaştıracaktır. Aydınlatmayı tavandan masaya özel olacak şekilde yapabileceğiniz gibi  led aydınlatma tercih ederek  sürekli ideal aydınlatma ortamı yaratmış olursunuz.

Ana aydınlatma elemanına uzak kalacak şekilde çalışma masanızı konumlandırdıysanız masa üzerinde hem aksesuar görevi görecek hem de aydınlatma görevi görecek küçük lambalar tercih edilerek ofisin daha verimli bir çalışma alanı olması sağlanabilir. Ofis içinde kullanacağınız yüksek ışık veya loş ışık çalışma veriminizi olumsuz etkileyecektir.

Aydınlatma dışında ofis tasarımında dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri de duvar dekorasyonlarıdır. Ofis duvarları yaptığınız çalışmaları sergileyebileceğiniz bir alan olduğu gibi ofisinizi daha şık ve daha etkileyici gösterecek süslemelerin yer aldığı bir alan olarak da kullanılabilir.

İç mimarlar genel olarak ofis dekorasyonlarında rahatlatıcı etkisi olduğu bilinen tuğla desenleri veya benzer desenli duvar kağıtlarını tercih ediyorlar. Duvar kağıtları ile yapacağınız duvar dekorasyonlarında tuğla desen tercih etmeyecekseniz açık tonlara sahip ferahlatıcı etkisi olan çiçek ve yaprak desenlerini tercih etmenizde fayda olacaktır. Siyah, gri ve beyaz gibi nötr renklerin kullanıldığı bir ofis için turuncu, yeşil ve sarı gibi ara renklerde kullanılarak ofisin aşırı ciddi bir havaya bürünmesinin önüne geçilebilir.

Ofis ölçüleri standart ölçülerin altındaysa daha çok açık renkler tercih edilmeli ve duvar süslemelerinden uzak durulmalıdır. Küçük ofislerde süslemeler ofisi daha fazla daraltıp kasvetli bir havaya sahip olmasına neden olacaktır.

Ofisinizin motivasyonu yükseltecek, verimliliği artıracak, ferah ve canlı bir iç mekana sahip olmasını istiyorsanız önerilerimizi birebir uygulayabilir veya şaşırtıcı ofis dekorasyonları sizleri şaşırtacak Türkiye’den ofis ve iş yeri tasarımları yazımızı inceleyebilirsiniz. 

İstanbul Ofis Aydınlatma Tasarımı

Klasik Ofis Tasarım

Modern Ofis Tasarım

Ahşap Ofis Tasarım

Ofis Tavan Dekorasyonu

Dekorasyon Talep Formu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.